Mój syn jest gejem, moja córka jest lesbijką – co robić? Co o homoseksualizmie mówi Kościół? Jestem osobą wierzącą, jak mogę to zaakceptować?

Te i podobne pytania zadaje sobie wielu rodziców osób LGBTQ+. Szukając odpowiedzi często trafiają na stereotypowe, często krzywdzące stanowiska autorytetów świeckich i/lub duchowych. I to dla nich – dla Was drodzy rodzice – powstał ten projekt. Wsłuchajcie się w prawdziwe historie podobnych Wam osób, mierzących się z problemami i emocjami, które rozumiecie i które Wam towarzyszą. Szybko okaże się, że LGBT to nie ideologia, a trwanie w wierze jest wciąż możliwe. 

Chcemy Was zaprosić do podróży przez świat osób nieheteronormatywnych, w których życiu Bóg odgrywa bardzo ważną rolę. Osoby chrześcijańskie wśród osób LGBTQ+ to wciąż zjawisko często niezrozumiałe, zarówno dla heteronormatywnych chrześcijan, jak też nieheteronormatywnych niewierzących lub poszukujących.

Poniżej znajdziecie grafiki, wpisy na Facebooku, a także podcasty (również na YouTube) o tym, jak radzić sobie z zaakceptowaniem dziecka LGBT pomimo braku przychylności ze strony większości Kościołów chrześcijańskich. 

Może też chcecie podzielić się Waszą historią? Z radością Was poznamy!

Projekt „Love is kind – love, do not exclude” realizowany jest przez Fundację Wiara i Tęcza – organizację wspierającą wierzące osoby LGBTQ+ – dzięki środkom z grantu LGBTI Communications: Learning Journey Grants, finansowanego przez ILGA EUROPE. Kampania jest skierowana do wierzących rodziców osób LGBTQ+. Projekt realizowany jest od marca 2023 roku do lutego 2024 roku.