Wrocławska grupa WIT zaprasza na Marsz Równości we Wrocławiu


2024-06-08

 

Zaproszenie: Drodzy Przyjaciele, Z wielką radością informujemy Was, że zbliża się kolejna edycja Wrocławskiego Marszu Równości, a my, Wrocławska Grupa Wiary i Tęczy, już tradycyjnie bierzemy w nim udział! To niezwykłe wydarzenie odbędzie się po raz szesnasty, przemieniając nasz piękny Wrocław w tęczową stolicę Dolnego Śląska!
Serdecznie zapraszamy Was do zapisania sobie w kalendarzach daty: sobota, 8 czerwca, godzina 15. To właśnie wtedy spotkamy się na Wrocławskim Marszu Równości, by razem wyrazić nasze wsparcie dla równości i godności każdej osoby.
Od lat uczestniczymy w paradach i marszach równości, ponieważ wierzymy, że osoby LGBTQ+ mają prawo do wyznawania swoich przekonań. Niestety, często napotykamy na brak zrozumienia zarówno ze strony naszych wspólnot religijnych, jak i społeczności LGBTQ+. Dlatego chcemy jeszcze mocniej podkreślić naszą obecność i jedność, pokazując, że wiara i tęcza mogą współistnieć.
Zapraszamy Was serdecznie do dołączenia do nas pod naszym banerem marszowym. Wrocławski Marsz Równości jest niezwykle istotnym wydarzeniem, które stawia sobie za cel walkę o godne i bezpieczne życie dla każdej osoby w Polsce. Poprzez naszą obecność chcemy wyrazić sprzeciw wobec przemocy i dyskryminacji, z jaką wiele osób spotyka się na co dzień.
Wierzymy w siłę dialogu i spotkań, marzymy o duchu wspólnoty, który jednoczy nas w różnorodności. Polska może być piękna, równa i solidarna dla wszystkich, niezależnie od przekonań, orientacji seksualnej, tożsamości płciowej czy religii. Ale aby osiągnąć ten cel, nie możemy pozostawać bierni.
Dlatego serdecznie zapraszamy Was, byście dołączyli do nas na Wrocławskim Marszu Równości. Niech nasze wspólne działanie będzie wyrazem naszej determinacji i nadziei na lepsze jutro dla wszystkich.
Dodatkowo zapraszamy serdecznie do Miasteczka Równości, będzie stanowisko Wiary i Tęczy fajne atrakcje przygotujemy.
Z wyrazami przyjaźni,
Wrocławska Grupa Wiary i Tęczy

Zobacz cały kalendarz